AKTUALNOŚCI
STREFA WIDZA
PARTNERZY
BILETY WSTĘPU
PROGRAM
POGODA


Red Bull -The Flying Bulls

Red Bull zaprezentuje cztery statki powietrzne w pokazie dynamicznym.

Zobaczycie śmigłowiec BO-105 pilotowany przez Siegfried "Blacky" Schwarz. Specjalną cechą tego śmigłowca jest to, że po raz pierwszy użyto nowych materiałów: tytanu dla głowicy wirnika i GRP (plastiku wzmocnionego włóknem szklanym) dla łopat wirnika. Cztery śmigłowce Red Bull BO-105 są jedynymi śmigłowcami na świecie zarejestrowanymi jako cywilne śmigłowce akrobacyjne. Dwa BO-105 z Flying Bulls stacjonują w Salzburgu, a dwa kolejne w Red Bull w Los Angeles


North American B-25J Mitchell został wyprodukowany w 1945 roku. Bombowiec B-25J jest jednym z czterech latających samolotów znajdujących się poza USA. Za sterami bombowca zasiada austriacki pilot Hans Pallaske.

Myśliwiec Vought F4 U-4 Corsair za sterami którego zasiądzie Eric Gujan i Raimund Riedmann. Ten samolot został stworzony do wykonywania misji w trudnych warunkach frontowych podczas II Wojny Światowej. Skrzydła były przystosowane do operowania z pokładów lotniskowców. Samolot może lecieć z prędkością 370 węzłów. W Europie są tylko dwa egzemplarze tej maszyny.

North American T-28B Trojan został zbudowany w 1954 r. Do 1965 był wykorzystywany przez US Navy do szkolenia pilotów. W 2016 r. został całkowicie odrestaurowany przez techników z Flying Bulls. Szczególnie charakterystyczna jest kolorystyka oliwkowo-czarna i napis "NAVY". Za sterami zasiądzie Miguel Hochletiner.

 

zdjęcia: Red Bull

‹‹ cofnij
do góry ↑
Pełna wersja strony