AKTUALNOŚCI
STREFA WIDZA
PARTNERZY
BILETY WSTĘPU
PROGRAM
POGODA


Trening ORLIKÓW

Na tegorocznym AIR SHOW w Radomiu tradycyjnie zaprezentuje się Zespół Akrobacyjny Orlik z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego. Zespół wykona pokaz w składzie siedmiu maszyn prezentując wiele ciekawych figur w różnych ugrupowaniach. Przygotowania i treningi do pokazów rozpoczęły się już wczesną wiosną  tak, aby 26 i 27 sierpnia zespół mógł się zaprezentować się z jak najlepszej strony i przedstawić licznie przybyłej publiczności najwyższy poziom akrobacji zespołowej. Jak mówi lider Orlików, mjr Dariusz Stachurski - W tym roku mamy już za sobą około dziesięciu pokazów i dziesiątki treningów , dlatego staniemy na wysokości zadania i będziemy godnie reprezentować Polskie Siły Powietrzne, jak i 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego z Dęblina.
Tegoroczny pokaz będzie trwał około 25 minut podczas których, piloci zaprezentują swój lotniczy kunszt wykonując szereg figur pionowych, jak i pochyłych w różnych ugrupowaniach. Wielokrotnie piloci zademonstrują efektowne mijanki, rozpuszczenia, a także wielkie serce dedykowane dla wszystkich pań przybyłych na lotnisko w Radomiu. Swoje przysłowiowe pięć minut będzie miał także solista Orlików, kpt. Michał Anielak: - Dam z siebie i ze swojej maszyny wszystko. Pokaz będzie bardzo dynamiczny i efektowny. Postaram się zaprezentować pełne możliwości manewrowe samolotu Orlik- podkreśla solista.
Jak mawiają radomscy akrobaci: Zawitajcie na lotnisko w Radomiu, a my zrobimy SHOW- AIR SHOW. Do zobaczenia już za kilka dni!

‹‹ cofnij
do góry ↑
Pełna wersja strony